مقالات مهندسی - خبرهای دنیای مهندسی -
تولید گشتاور در کمترین زمان ممکن توسط خودرو های الکتریکی
261+
ارسال شده در سه شنبه 06 خرداد 1399

تولید گشتاور توسط موتورها و سرعت رسیدن به بیشینه مقدار گشتاور قابل تولید یکی از پارامترهای یک موتور است. در این مطلب به شما نشان می‌دهیم که خودرو الکتریکی تسلا اس چگونه در کمترین زمان کوهی از گشتاور تولید می‌کند. در ادامه با آقای مهندس همراه باشید.

همان طور که گفته شد تولید گشتاور توسط موتورها و سرعت رسیدن به بیشینه مقدار گشتاور قابل تولید یکی از پارامترهای مهم یک موتور است. و سازندگان خودروها بر سر زمان و مقدار تولید گشتاور با هم در رقابت هستند. اما همواره انتظار از یک خودرو الکتریکی در حدی بوده که بتواند با یک سرعت متوسط مسافت قابل قبولی را طی کند در حالی که شرکت تسلا در خودرو مدل اس جدید خود (Tesla Model S P100D) کوهی از گشتاور را در کمترین زمان تولید می‌کند.

خودرو تسلا مدل S P100D این روزها چپ و راست دارد رکوردهای عجیب و خارق‌العاده ای میزند. این خودرو در آخرین رکورد خود سرعت خود را در عرض ۲.۲۸ ثانیه از ۰ تا  حدود ۱۰۰کیلومتر بر ساعت (۶۰ مایل بر ساعت) رسانده است. این خودرو در حال حاضر پر شتاب ترین خودروای است که شما می‌توانید بخرید، و سریع‌ترین سدان در سه ماهه گذشته به حساب می‌آید. اما چگونه یک سدان می‌تواند در این زمان کم ۴۹۴۱ پوند گشتاور  مورد نیاز را برای رسیدن سریع به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را تولید کند؟ ویدیو زیر همه سؤالات شما را توضیح می‌دهد.

در این ویدئو جیسون فینسک (Jason Fenske) توضیح می‌دهد که چگونه اتومبیل‌هایی مانند P100D قادرند تمامی چرخش موجود درایو یا همان موتور را در جاده به سرعت تبدیل کنند. هرچند این موضوع بسیار فنی است، اما این ویدئو بیان می‌کند که چگونه باتری و موتور با هم کار می‌کنند تا تمام گشتاور را در اختیار داشته باشند.

در این ویدئو می‌بینید که چگونه در عرض ۱۱ ثانیه روی جاده خطوطی دایره‌ای توسط خودرو تسلا به وجود می‌آید.

نمونه پروژه های آماده

دریافت آنی
پشتیبانی 24 ساعته
درگاه پرداخت آنلاین
امکان دریافت مجدد
دارای نماد اعتماد