تازه های مهندسی - خبرهای دنیای مهندسی -
جهان تا سال ۲۰۲۵ به انرژی نامحدود دسترسی پیدا میکند
282+
ارسال شده در جمعه 12 اردیبهشت 1399

شرکت TAE توانست تا به کمک گوگل مراحل آغازین ساخت راکتور‌های ادغام انرژی هسته‌ای را به انجام برساند.

دانشمندان معتقدند که توانسته‌اند با کمک فناوری آغاز ساخت اولین راکتور ادغام حرارتی هسته‌ای را شروع کنند. بر اساس اظهارات این افراد راکتور هسته‌ای مذکور قرار شده تا سال ۲۰۲۵ کاملا آماده شود و تولید آن به اتمام برسد. گفتنی است که چنین دست‌آوردی نزدیک به یک قرن است که در دست توسعه قرار دارد و بسیاری از دانشمندان به صورت پیوسته منتظر تحقق و دست‌یابی به این علم بودند.

 

اطلاعات کامل از راکتور فیوژن حرارتی هسته‌ای

راکتور‌های ادغامی با نمونه‌های انشقاق هسته‌ای تفاوت دارند. این دستگاه‌ها یکی از قدرتمندترین و باارزش‌ترین فناوری‌های علم فیزیک به حساب می‌آیند که تا به حال تحقق یافته است. بر اساس نظرات بسیاری از متخصصین این حوزه، یک راکتور ادغام هسته‌ای مانند منبعی نامحدود از انرژی عمل می‌کند. از این رو اگر دانشکندان بتوانند به درستی راکتور مورد نظر را تا سال ۲۰۲۵ آماده سازند، دنیا می‌تواند امیدوار باشد که دیگر نیازی به درگیری برای ایجاد و مصرف انرژی نخواهد داشت.

 

همچنین پیشبینی می‌شود در این صورت استفاده از انرژی‌های فسیلی طی چند دهه کاملا از میان بروند. یکی از شرکت‌های تحقیقاتی با عنوان TAE که بر روی چنین راکتور‌هایی فعالیت دارد در این باره اظهار دارد آن چه تفاوت بسیاری در این دنیا ایجاد می‌کند و کمک بسیار بزرگی به حساب می‌آید، فناوری دانش و یادگیری ماشین‌ها است. بر اساس گزارش‌های به دست آمده شرکت گوگل در حال فعالیت و کمک به TAE بوده تا این مجموعه بتواند اهداف خود را کاملا بروزرسانی شده و با علم نوین پیش ببرند.

 

گوگل همچنین به صورت مدام به هوش‌مصنوعی خود اطلاعات علمی جدید تزریق می‌کرد تا سرعت دستیابی به اطلاعات جدید را افزایش دهد. شرکت TAE در ادامه اظهار داشت که این مجموعه سعی دارد چنین فناوریی را تجازی‌سازی کند و در نظر دارد این هدف را طی یک دهه عملی سازد. مرکز تحقیقاتی مذکور همچنین موفق به جلب توجه بسیاری از افراد دیگر مانند محققان MIT شده و این اشخاص نیز حالا در توسعه علم ادغام هسته‌ای به TAE کمک می‌کنند.

نمونه پروژه های آماده

دریافت آنی
پشتیبانی 24 ساعته
درگاه پرداخت آنلاین
امکان دریافت مجدد
دارای نماد اعتماد