آموزش نرم افزار - آموزش نرم افزار کتیا -
آموزش 0 تا 100 رنگ ها در محیط sketcher کتیا
573+
ارسال شده در پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399

رنگ های خطوط در محیط sketcher کتیا مفهوم خاصی را به ما میرسانند که در مواقع اضافه کردن قیود مربوطه رنگ های خطوط تقیر کرده که در ترسیم خطوط و المان ها به ما کمک بزرگی میکنند.


ما در این آموزش شما را با مفهوم رنگ ها در محیط اسکچر کتیا اشنا میکنیم

 

مفهوم رنگ سفید

رنگ سفید خط ها در محیط اسکچر بیانگر مقید نبودن خطوط است که به طور پیشفرض بعد از ترسیم المان ها خط ها به رنگ سفید تبدیل میشوند.

مفهوم رنگ ها

مفهوم رنگ سبز

زمانی که المان ها به طور کامل مقید شده باشند رنگ انها به سبز تبدیل میشود. زمانی که رنگ المان ها کاملا سبز باشد در جای خود فیکس میشوند و به هیچ وجه از جای خود حرکت نمیکنند.

مفهوم رنگ بنفش

رنگ بنفش در کتیا رنگ تکرار میباشد، زمانی که یک اندازه یا یک قید چند بار بر روی یک المان تکرار شود ان المان به رنگ بنفش در میاید که به ما این پیغام را میدهد یک اندازه چند بار تکرار شده است.

مفهوم رنگ نارنجی

در کل در کتیا هر المان یا دستوری که به رنگ نارنجی باشد یعنی در حالت فعال میباشد. رنگ نارنجی خطوط هم به معنای انتخاب یا فعال بودن ان خط یا المان میباشد.

مفهوم رنگ زرد

هنگامی که از یک المان سه بعدی project یا تصویر میگیریم ان المان به رنگ زرد نمایش داده میشود که میتوانیم ان را حالت استاندارد تبدیل و از ان استفاده کنیم.

مفهوم رنگ ابی

هنگام ترسیم المان در حالت های خاصی مانند عمود بودن یا افقی بودن یک خط، یا ۹۰ درجه بودن یک کمان، المان ها به رنگ آبی نمایش داده می شوند. در واقع این رنگ کمک می کند که ترسیم در این حالت ها به سرعت انجام شود.

مفهوم رنگ ها در کتیا

 

نمونه پروژه های آماده

دریافت آنی
پشتیبانی 24 ساعته
درگاه پرداخت آنلاین
امکان دریافت مجدد
دارای نماد اعتماد