مقالات مهندسی - خبرهای دنیای مهندسی -
فراهم کردن سوخت موشک با ضایعات پلاستیکی
248+
ارسال شده در سه شنبه 15 بهمن 1398

تولید سوخت موشک از ضایعات پلاستیکی کمک می‌کند انرژی مورد نیاز برای مأموریت‌های فضایی آینده با آسیب کمتر به محیط زیست تأمین شود.در ادامه با آقای مهندس همراه باشید:

تولید سوخت موشک از ضایعات پلاستیکی به انگلیس کمک می‌کند انرژی مورد نیاز برای ماموریت‌های فضایی آینده خود از جمله ارسال ماهواره به مدار زمین را به راحتی تامین کند.

 

این سوخت که  «اکو سنس»(Ecosence) نامیده می‌شود توسط شرکت اسکای رونا در ادینبورگ اسکاتلند ساخته شده و قرار است حافظ محیط زیست باشد. 

 

 سوخت موشکی ساخته شده از دوریز پلاستیکی  می‌تواند مأموریت‌های فضایی آینده انگلیس را به قدرت برساند.

 

این شرکت به مدت یک هفته سوخت اکوسنس را در موتور موشکی که با پرینتر سه بعدی ساخته بود، آزمایش کرد. به این ترتیب توانست عملکرد سوخت «اکوسنس» را با سوخت کروسین مقایسه کند. کروسین یا همان نفت سفید اشکال مختلفی دارد و به عنوان سوخت به کار می‌رود. 

 

از سوخت جدید قرار است در یک موتور موشک که توسط شرکت اسکاتلندی Skyrora ساخته شده استفاده شود؛ در صورت موفقیت‌آمیز بودن Skyrora امیدوار است که از آن برای قرار دادن ماهواره‌ها استفاده کند.

 

سوخت موشکی ساخته شده از پلاستیک زباله می‌تواند به مأموریت‌های فضایی آینده انگلیس از جمله قرار دادن ماهواره‌ها در مدار کم ارتفاع زمین  کمک کند.

 

«Skyrora» نخستین شرکت مستقر در انگلیس است که از اسکاتلند موشک به فضا پرتاب می‌کند؛ این سوخت جدید همچنین با انتشار حدود ۴۵ درصد گازهای گلخانه‌ای کمتر، برای مقابله با مشکلات احتمالی آب و هوا یا تأخیرهایی که می‌تواند در سایت‌های پیشنهادی موشکی اسکاتلند تأثیر بگذارد، مناسب است.

 

این شرکت قادر است از ۲۲۰۰ لیتر زباله پلاستیکی حدود ۱،۳۰۰ لیتر نفت سفید ایجاد کند و می‌تواند برای مدت طولانی در مخازن نگهداری شود.

نمونه پروژه های آماده

دریافت آنی
پشتیبانی 24 ساعته
درگاه پرداخت آنلاین
امکان دریافت مجدد
دارای نماد اعتماد