مقالات مهندسی - خبرهای دنیای مهندسی -
پهپاد خورشیدی چین می تواند برای یک ماه در هوا بماند
276+
ارسال شده در پنجشنبه 15 اسفند 1398

پهپاد خورشیدی جدیدی که کشور چین ساخته است Caihong یا همان “رنگینکمان” نام دارد. این پهباد خورشیدی با بال‌های کشیده و پنل های خورشیدی‌ای که دارد می‌تواند تا یک ماه در حال پرواز باشد و تا ارتفاع ۱۸ الی ۱۹ اوج بگیرد. در ادامه با اقای مهندس همراه باشید.

 


چین یک هواپیمای بدون سرنشین خورشیدی جدید ساخته است که می‌تواند برای یک ماه در هر پرواز در هوا باقی بماند. نام این پهباد خورشیدی Caihong (“رنگینکمان“) است که توسط آکادمی هوا و فضا و آیرودینامیک چین ساخته و توسعه دادهشده است.

این پهباد هفته گذشته یک پرواز آزمایشی در شمال کشور چین داشته است که در آن رکورد ارتفاع را داشته است. این هواپیما بدون سرنشین در این پرواز تا ارتفاع حدود ۲۰ کیلومتری سطح زمین یعنی بالاتر از هر پهباد چینی دیگر اوج گرفته است. (رکورد جهانی برای بیشترین ارتفاع پرواز یک هواپیمای بدون سرنشین که ازاز راه دور کنترل می‌شود متعلق به نمونه اولیه هواپیما هلیوس Helios است که در سال ۲۰۰۱ آزمایش شد. ارتفاع ثبتشده برای این پهباد حدود ۲۹ کیلومتر است.)

در پی ارتقاء و بهبود این هواپیما در سال آینده، تیم CAAA انتظار دارد که Caihong بتواند در برای چند ماه یا شاید حتی چند سال در یک پرواز در هوا بماند. هدف از ساخت این هواپیماهای بدون سرنشین نظارت، نقشهکشی، ارتباطات، و واکنش‌های اضطراری خواهد بود. باوجوداینکه هواپیماهای بدون سرنشین هنوز جای زیادی برای پیشرفت دارند، اما خریداران نظامی و غیرنظامی بسیاری خواستار قابلیت‌های این پهباد خورشیدی هستند.

 

نمونه پروژه های آماده

دریافت آنی
پشتیبانی 24 ساعته
درگاه پرداخت آنلاین
امکان دریافت مجدد
دارای نماد اعتماد