ایده های مهندسی -
پهباد شش پر ؛برای پروازهای طولانی‌ جهت ضبط فیلم‌های خیره‌کننده
213+
ارسال شده در دوشنبه 11 فروردین 1399

پهباد شش پره یکی از انواع پهبادهایی است که دارای راندمان بالاست. شرکت خطوط هوایی Ehang که در ساخت پرنده‌های بدون سرنشین باکیفیت معروف است این بار پهباد شش پر ی را برای ضبط فیلم‌های هوایی خیره‌کننده طراحی کرده که است. در ادامه با آقای مهندس همراه باشید.

شش ملخ این پهباد شش پر به پرنده قدرت مانور و پرواز بالایی را نسبت به پهبادهای دیگر می‌دهد. و همچنین ثبات بیشتری را در پرنده ایجاد کرده و کمک می‌کند پرنده تا ارتفاع‌های بالاتری به پرواز درآید.این ترکیب ثبات در پرواز و نیرومندی پرنده کمک می‌کند تا بتوان این پهباد شش پر را به دوربین‌های حرفه‌ای مختلفی همچون دوربین‌های HD، مادون‌قرمز برای دید در شب، دوربین‌های ۳۶۰ درجه و بسیاری از ابزارهای دیگر برای ایجاد فیلم‌های شگفت‌انگیز مجهز نمود.


ایده خلاقانه‌ای که در این پهباد شش پر به‌کاررفته این است که بازوهای این پهباد قابلیت این را دارند که در حین پرواز جمع یا باز شوند و این امکان را در پرنده به وجود می‌آورد تا کمتر در اثر برخورد با درختان یا … آسیب ببیند.


دارکو نیکولیک (Darko Nikolic) طراح این پهباد بیان نموده است که این پرنده این قابلیت را دارد تا جهت آسیب‌دیدگی کمتر مجهز به دوربین ثانویه شود تا خلبان بتواند اطراف پهباد را کنترل کند و یا سیستم جلوگیری از برخورد روی آن نصب شود.


خطوط هوایی Skyway بنا دارد تا کاری کند که  پرنده‌های خود با تلفن‌های هوشمند، تبلت ها و ابزارک‌های واقعیت افزوده یا همان VR قابل‌کنترل باشند.

    

 

منبع : yankodesign

 

نمونه پروژه های آماده

دریافت آنی
پشتیبانی 24 ساعته
درگاه پرداخت آنلاین
امکان دریافت مجدد
دارای نماد اعتماد