خبرهای دنیای مهندسی -
معرفی جوزف ادوارد شیگلی ، اسطوره شگفت انگیز طراحی اجزاء ماشین
224+
ارسال شده در چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399

جوزف ادوارد شیگلی یکی از شناخته شده‌ترنی اساتید طراحی اجزاء ماشین در قرن گذشته است. این استاد دانشگاه کتاب‌های زیادی در این موضوع منتشر کرده است که تعدادی از آنها پس از گذشت سال‌ها هنوز به عنوان معتبرترین منابع طراحی اجزاء شناخته می‌شوند. با اقای مهندس همراه باشید.


جوزف ادوارد شیگلی یکی از شناخته شده‌ترنی اساتید طراحی اجزاء ماشین در نیم قرن گذشته است. این استاد دانشگاه کتاب‌های متنوعی در این موضوع منتشر کرده است که تعدادی از آنها پس از گذشت سال‌ها هنوز به عنوان معتبرترین منابع طراحی اجزاء شناخته می‌شوند. با انجینیک همراه باشید.

جوزف ادوارد شیگلی (۱۹۰۹ تا ۱۹۹۴) یکی از مشهورترین اساتید طراحی اجزاء ماشین است. شیگلی ۸ کتاب معروف چاپ شده دارد که از میان آنها می‌توان به تئوری ماشین‌آلات و مکانیز‌م‌ها (Theory of Machines and Mechanisms) و مکانیک عملی مواد (Applied Mechanics of Materials) اشاره کرد. او در تالیف ۵ نسخه‌ی اولیه کتاب معتبر هندبوک استاندارد مکانیک نیز همکاری داشته است.

مهندسان مکانیک زیادی در سرتاسر جهان، از کتاب‌های جوزف ادوارد شیگلی به عنوان منابعی معتبر برای مطالعه‌ی طراحی اجزاء ماشین و مکانیزم‌ها استفاده کرده‌اند. می‌توان ادعا کرد که در نیم قرن گذشته، اکثر مهندسان مکانیک در بحث‌های ترمینولوژی، معادلات و فرآیند‌های طراحی، به نظریات شیگلی تکیه کرده‌اند.

جوزف ادوارد شیگلی مدرک کارشناسی خود در مهندسی برق و مکانیک را از دانشگاه Purdue دریافت کرده و دوره‌ی کارشناسی ارشد را نیز در رشته‌ی مهندسی مکانیک دانشگاه میشیگان گذرانده است. پس از آن، شیگلی در خلال سال‌های ۱۹۳۶ تا ۱۹۵۴ به مطالعه‌ی علمی و فعالیت دانشگاهی در کالج کلمزون پرداخته است که نتیجه‌ی آن دریافت مدرک پروفسوری و مدیریت کالج مکانیک در این دانشگاه بوده است. این استاد بزرگ در سال ۱۹۵۶ به عضویت هیئت علمی دانشکده مکانیک دانشگاه میشیگان در آمده و بیست سال در این سمت قعالیت کرده است.

شیگلی در سال ۱۹۶۸ مدرک Fellow را که یکی از مدارک معتبر جامعه‌ی مهندسین مکانیک آمریکا ASME است، از این مجمع دریافت کرده است. در سال ۱۹۷۴ نیز، این جامعه جایزه‌ی Mechanisms Committee را به جوزف ادوارد شیگلی اهدا کرده است. از دیگر جوایزی که شیگلی به خاطر فعالیت مستمر در زمینه‌ی طراحی و مهندسی مکانیک دریافت کرده است، می‌توان به Workester Reed Warner Medal در سال ۱۹۷۷ و ASME Machine Design Award در سال ۱۹۸۵ اشاره کرد.

نمونه پروژه های آماده

دریافت آنی
پشتیبانی 24 ساعته
درگاه پرداخت آنلاین
امکان دریافت مجدد
دارای نماد اعتماد