تازه های مهندسی - خبرهای دنیای مهندسی -
جیمز مریام مولف کتاب‌ های مرجع استاتیک و دینامیک
252+
ارسال شده در شنبه 13 اردیبهشت 1399

جیمز مریام (James Lathrop Meriam) یکی از مولفان مشهور کتاب‌های مرجع مهندسی مکانیک و از اساتید برجسته‌ی قرن گذشته در این علم مهندسی است. شاخه‌های اصلی مطالعاتی این استاد برجسته، مفاهیم پایه مانند استاتیک و دینامیک در رشته مکانیک بوده‌اند. در ادامه با اقای مهندس همراه باشید


جیزم مریام نامی آشنا برای تمامی مهندسان مکانیک است. او مولف مشهورترین کتاب‌های پایه‌ی رشته‌ی مکانیک یعنی مفاهیم استاتیک و دینامیک است. میلیون‌ها نسخه از کتاب‌های او در سرتاسر جهان به زبان‌های مختلف ترجمه شده و به فروش رفته‌اند. از مشهور ترین کتاب‌های Jame L Meriam که با کمک L.G Karige تالیف شده است، مفاهیم علم استاتیک است. سری کتاب‌های مهندسی مکانیک مریام نیز با کمک کریگ، دانشکده پلی‌تکنیک ویرجینیا و State University به رشته‌ی تحریر درآمده‌اند و از پرفروش‌ترین کتاب‌های انتشارات وایلی هستند.

این پروفسور مشهور سال‌های زیادی را در دانشگاه‌های معتبر جهان به تدریس پرداخته است. دانشگاه‌هایی همچون UC Berkeley, Duke University, California Polytechnical State University و UC Santa Barbara. مريام در کتاب ایستایی خود برای اولین بار نحوه استفاده از روش كارمجازی را براي حل مسائل استاتيك به روشني نشان داد. از معتبرترین جوایزی که به جیمز مریام تعلق گرفته است نیز می‌توان به جایزه‌ی استاد برجسته انجمن آموزش مهندسی آمریکا اشاره کرد که به خاطر سالها تدریس مهندسی مکانیک به او اعطا شده است. جایزه‌ی معتبر دیگر نیز Benjamin Graver Lamme نام دارد که بالاترین جایزه‌ی سالیانه‌ی مهندسی در آمریکا است.

جیمز مریام در سال‌های جنگ جهانی دوم نیز در جبهه‌های جنگ حضور داشته است. او در کنار تدریس و تحقیق در حوزه‌ی مهندسی مکانیک، به ملوانی و ساختمان سازی نیز مشغول بوده است.

نمونه پروژه های آماده

دریافت آنی
پشتیبانی 24 ساعته
درگاه پرداخت آنلاین
امکان دریافت مجدد
دارای نماد اعتماد