مقالات مهندسی - خبرهای دنیای مهندسی -
جنرال موتورز خودروی نظامی با سوخت هیدروژن تولید می‌کند
219+
ارسال شده در سه شنبه 15 بهمن 1398

جنرال موتورز به عنوان یکی از خودروسازان بزرگ آمریکایی همکاری نزدیکی با ارتش این کشور دارد. این شرکت که در زمینه‌ی خودروهای جدید با سوخت‌های پاک نیز فعالیت مناسبی داشته است، دست به تولید خودروی شاسی بلند نظامی با سوخت هیدروژن زده است.در ادامه با اقای مهندس همراه باشید.

 


کمپانی آمریکایی General Motors امروز از یک محصول خود با عنوان خودروی شاسی بلند نظامی با ساخت هیدروژن رونمایی کرد. این خودرو برای عملیات میدانی ارتش آمریکا طراحی شده است و مراحل نهایی تولید آن انجام شده . این پیکاپ، یک شورلت کوولورادو ZH2 است که با همکاری جنرال موتورز و مرکز تحقیق و توسعه‌ی خودرو و تانک ارتش ایالات متحده توسعه داده شده است.

خودروی تولیدی به طرزی عالی تقویت شده و از تایرهای پر قدرت ۳۷ اینچی در آن استفاده شده است. در سیستم تعلیق نیز از بهترین کمک فنرها استفاده شده تا این خودرو به خوبی در هر شرایطی حرکت کند. سوخت اصلی خودرو نیز همان طور که پیش از این گفته شد، سلول‌های سوختی هیدروژنی خواهند بود.

یکی از مشکلات اساسی سلول‌های سوختی، مشکل پر کردن آنها است. حل این مشکل برای کاربران عادی بسیار دشوار است. اما ارتش آمریکا به احتمال زیاد گزینه‌ها و امکاناتی برای حل آن دارد. سوخت مورد نظر ارتش آمریکا برای این خودرو، JP-8 است. این سوخت نوعی سوخت جت بر پایه‌ی کروزین است که در حال حاضر نیز در تمامی خودروهای نظامی این ارتش، به جای گازوئیل از آن استفاده می‌شود. اما این سوخت را نمی‌توان در خودروی جدید استفاده کرد، بلکه باید آن را پیش از استفاده به هیدروژن تبدیل کرد.

ارتش ایالات متحده آزمایش‌های مختلفی در شرایط گوناگون بر روی آن انجام داده است. مقامات ارتش امید زیادی به این خودرو دارند، چرا که دامنه‌ی فعالیت گسترده‌ای دارد، مصرف سوخت در آن پایین است، صدای کمی تولید می‌کند و علاوه بر آنها، قابلیت تولید برق برای مصارف خارجی را نیز دارد که در مواقع اضطراری به کمک نیروهای ارتش می‌آید.

نمونه پروژه های آماده

دریافت آنی
پشتیبانی 24 ساعته
درگاه پرداخت آنلاین
امکان دریافت مجدد
دارای نماد اعتماد