مقالات مهندسی - ایده های مهندسی -
ربات انسان نمای هندل ؛ رباتی کارآمد از شرکت بوستون دینامیک
164+
ارسال شده در یکشنبه 25 اسفند 1398

ربات انسان نما هندل (Handle) از شرکت بوستون دینامیک (Boston Dynamics) نام رباتی مضحک است که با دو چرخ و دو بازویی که دارد به خوبی تعادل خود را حفظ می‌کند و هر جا که بخواهد می‌رود. برای آشنایی بیشتر با این ربات ویدئو این مطلب را تماشا کنید و با آقای مهندس همراه باشید.


 

در آقای مهندس در مطالب زیادی پیرامون انواع ربات ها صحبت کرده ایم و آنها را معرفی نمودیم اما در مورد هندل این طور میگوییم که در اوایل ماه فوریه ویدئوای از شرکت بوستون دینامیک به بیرون درز کرد که ربات انسان نما ای را نشان می‌داد که با دو چرخ و دو بازو، تعادل خود را حفظ می‌کرد. حال ویدئوای کامل از این ربات انسان نما که نام آن هندل (Handle) است منتشر شده که برخی از ترفندهای آن را آشکار می‌سازد.

این ربات چرخ‌دار می‌تواند با سرعت حدود ۱۴ کیلومتر بر ساعت حرکت کند و همان‌طور که در ویدئو بالا دیدید بدون مشکل از پله‌ها بالا رود و یا در چمن به حرکت خود ادامه دهد. این ربات انسان نما در هنگام ایستادن و در بازترین حالت خود در حدود ۲ متر بلندی دارد اما برای حفظ تعادلش عموماً به‌صورت خمیده دیده می‌شود.این ربات انسان نما که نیروی محرکه‌اش باتری‌های تر است، با هر بار شارژ ربات را تا ۲۴ کیلومتر جابه‌جا می‌کند و بازوهای هیدرولیکی این ربات انسان نما می‌توانند وزنه‌ای به سنگینی ۴۵ کیلوگرم را از زمین بلند کنند همچنین این ربات می‌تواند تا ۱/۲ متر به آسمان جهش کند و بدون هیچ مشکلی از روی جدول و موانع بپرد.


نمونه پروژه های آماده

دریافت آنی
پشتیبانی 24 ساعته
درگاه پرداخت آنلاین
امکان دریافت مجدد
دارای نماد اعتماد