مقالات مهندسی - مقالات مهندسی مکانیک -
معرفی و بررسی رولبرینگ کفگرد
221+
ارسال شده در سه شنبه 15 بهمن 1398

رولربیرینگ کفگرد دسته دیگری از یاتاقان‌های غلتشی هستند که با قابلیت‌هایی منحصر به فردی چون تحمل بارهای محوری بسیار بالا در صنعت جایگاه ویژه‌ای دارند. رولربیرینگ کفگرد هم مانند دیگر رولربیرینگ ها گوی فولادی ندارد و نیروهای بسیار بالایی را می‌توانند تحمل کنند. در ادامه با آقای مهندس همراه باشید:


در رولربیرینگ کفگرد عناصر چرخش هم می‌توانند به شکل استوانه‌ای و هم می‌توانند به شکل بشکه‌ای باشد. به یک رولربیرینگ کفگرد نمی‌تواند بارهای شعاعی را به هیچ عنوان وارد کرد اما آنها بارهای محوری خیلی بالا و سنگین را به خوبی می‌تواند تحمل کند. رولربیرینگ کفگرد با غلتک های محدب یا همان بشکه‌ای شکل توانایی آن را دارند خود را تنظیم کنند و اصطلاحاً خود میزان هستند و خطای نصب یا انحراف شفت هیچ‌گونه تأثیری بر عملکرد آن ندارد.

رولربیرینگ کفگرد استوانه‌ای


در این یاتاقان‌ها عناصر چرخش غلتک استوانه‌های فولادی هستند. رولربیرینگ کفگرد می‌توانند بارهای محوری به خوبی تحمل کند و برای بارهای سنگین مناسب هستند.

رولربیرینگ کفگرد بشکه‌ای


این یاتاقان‌های محوری شامل غلتک محدبی هستند. شکل عناصر چرخش در این یاتاقان‌ها مانند بشکه‌های قدیمی است. آنها دارای قابلیت هماهنگی خود به خودی هستند و خطای نصب یا انحراف شفت در عملکرد آنها هیچ تأثیری ندارد. در این رولربیرینگ ها از آنجا که مکان‌های مختلفی وجود دارد که باید روان کاری شود و در بعضی از آنها این کار دشوار است، مانند منطقه بین سر غلتک و حلقه درونی، سطوح کشویی بین قفس قسمت‌های دیگر رولربیرینگ، و غیره، روان کاری باید با سرعت کم استفاده شود.

 

منبع: nsk

نمونه پروژه های آماده

دریافت آنی
پشتیبانی 24 ساعته
درگاه پرداخت آنلاین
امکان دریافت مجدد
دارای نماد اعتماد