ایده های مهندسی -
پازل خلاقانه مهندسی.این مهره چگونه از این پیچ خارج می شود؟
196+
ارسال شده در سه شنبه 13 خرداد 1399

 

 

هیچ چیز پیچیده‌ای در مورد جفت شدن پیچ و مهره وجود ندارد. اما پازل خلاقانه‌ای که توسط هانایاما به شکل یک معما ظاهراً لاینحل طراحی شده است رابطه پیچ و مهره را پیچیده کرده است. در این پازل خلاقانه دو مهره که آزادانه قابلیت چرخش دارند در یک پیچ که دارای دو سر است به دام افتاده است.

پازل خلاقانه این مطلب نه تنها یک سرگرمی مهندسی است بلکه می‌توانید اجسام کوچکی را نیز در آن پنهان کنید. در ویدئو زیر به‌صورت مختصر و مفید توضیح داده می‌شود که این پیچ و مهره در نگاه اول چیست، و اگر واقعاً عاشق معماهای رمزآلود هستید، آنچه که واقعاً در داخل آن است را به شما معرفی می‌کند. ترفند باز کردن قطعات پازل نه تنها بر یکی، بلکه بر هر دو لقمه پنهانی که در طراحی غیر معمول پیچ و مهره وجود دارد متکی است، یکی در پیچ و یکی در مهره.

پیچ دو سر در واقع توخالی و ساخته شده از دو قطعه است. هر یک از قطعات دارای یک جفت برش مستطیل شکل در بدنه استوانه‌ای پیچ هستند. حفره‌های دو قطعه با هم مطابقت دارد و اجازه می‌دهد که این دو با هم متناسب شوند و به شکل یک تک سیلندر در بیایند. مهره‌ها، در عین حال، دارای شکاف در رزوه‌های داخلی خود هستند و هنگامی که به درستی جهت‌گیری کنند می‌توانند آزادانه بچرخند.!!!

نمونه پروژه های آماده

دریافت آنی
پشتیبانی 24 ساعته
درگاه پرداخت آنلاین
امکان دریافت مجدد
دارای نماد اعتماد