مقالات مهندسی - ایده های مهندسی -
ربات امدادگر کیسی : ربات دو پا که میتواند به راحتی در ناهمواری ها حرکت کند
241+
ارسال شده در جمعه 23 اسفند 1398

ربات امدادگر کیسی (Cassie) رباتی است که گروهی در دانشگاه اورگان آن را ساخته اند. این ربات امدادگر جدید می‌تواند در زمین‌های ناهموار به طور مستقل راه برود و ممکن است جایگزین انسان‌ها در عملیات خطرناک نجات شود. در ادامه با اقای مهندس همراه باشید.


گروهی از مهندسان شرکت آگیلیتی رباتیک(Agility Robotics)  ، شاخه‌ای از گروه مهندسی دانشگاه ایالتی اورگان، در حال ساخت یک ربات امدادگر دو پا جالب هستند که بتواند خودش راه برود. این ربات امدادگر ، با نام مستعار کیسی (Cassie) ، روزی می‌تواند در مأموریت‌های جستجو و نجات خطرناک و یا تحویل بسته‌های پستی استفاده شود.

کیسی جانشین ربات قبلی این گروه، آتریاس (ATRIAS) است. آتریاس حدود دو سال پیش ساخته شد. او می‌تواند با سرعت کمی بیش از ۳ مایل در ساعت پیاده‌روی کند و می‌تواند به جلو، عقب و همچنین در سربالایی و سراشیبی حرکت کند. این ربات می‌تواند تعادل خود را هنگامی ‌که تحت فشار قرار دارد حفظ کند.


ربات آتریاس ربات اول ساخته شده توسط شرکت آگیلیتی رباتیک

طراحی این ربات کار سختی بوده است. به عنوان مثال این ربات برای روی پاهای خود ایستادن و برای راه رفتن گام‌به‌گام و کشیدن وزن خود مشکلاتی داشته. برای رفع این مشکلات، گروه توسعه کیسی با بهره‌گیری از چند موتور اضافی مشکل ایستادن آن را حل کرده‌اند. و نتیجه نهایی رباتی شده شبیه با آتریاس اما بسیار قوی‌تر و کارآمدتر. او می‌تواند بایستد، بر روی زمین‌های ناهموار راه برود، در اثر ضربه آسیب نبیند و در برابر آب مقاوم باشد.

این شرکت امیدوار است ربات امدادگر خود را در تحویل بسته‌های پستی یا در عملیات جستجو و نجات که در آن ارسال انسان بیش‌ازحد خطرناک است به کار گیرد. این شرکت برای مقایسه سرعت و دقت ارسال بسته‌های پستی مشغول آزمودن این ربات دو پا با یک ناوگان وسایل نقلیه تحویل بسته‌های پستی است.


ربات کیسی ، نسل جدید ربات آتریاس

 


نمونه پروژه های آماده

دریافت آنی
پشتیبانی 24 ساعته
درگاه پرداخت آنلاین
امکان دریافت مجدد
دارای نماد اعتماد