مقالات مهندسی - اطلاعات فنی خودرو -
پمپ بنزین خودرو ؛ در داخل پمپ بنزین خودرو چیست؟
278+
ارسال شده در پنجشنبه 08 خرداد 1399

پمپ بنزین خودرو یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خودرو است. این سیستم یک سیستم یکپارچه است که در یک قطعه واحد عمل فشار، فیلتر کردن و ارسال سوخت را انجام می‌دهد. در این مطلب یک پمپ بنزین از هم بازشده تا عملکرد آن درک شود. با آقای مهندس همراه باشید.


 

 

پمپ بنزین یکی از حیاتی‌ترین بخش‌های مؤثر در عملکرد خودرو است. پمپ‌های سوخت معمولاً در داخل مخزن سوخت قرار می‌گیرند و مسئولیت ارسال سوخت با فشار به موتور رادارند. پمپ بنزین خودرو برای بهدرستی کار کردن نیاز به یک دسته از قطعات متحرک دارد، در این مطلب ویدئو خیرهکننده‌ای از باز کردن یک پمپ بنزین به نمایش درآمدهاست.

در این ویدیو بهطور دقیق توضیح دادهشده است که چگونه یک پمپ بنزین کار می‌کند و چگونه با استفاده از تمام سیستم‌ها و ترفندهای مهندسی مکانیک و الکترونیک بنزین از مخزن سوخت به موتور خودرو رسانده می‌شود. در این ویدئو حتی یک پمپ سوخت متعلق به خودرو تویوتا کورولا از سال ۲۰۰۱ نیز از بین می‌رود تا ما بفهمیم در داخل آن چیست؟

اگرچه ممکن است در ظاهر این قطعه ساده به نظر برسد اما یک پمپ بنزین، یک سیستم چندمنظوره است که با استفاده از یک موتور DC عملیات فشار، فیلتر کردن و ارسال سوخت را انجام می‌دهد.

قسمت باحال، این است که کل پمپ در این ویدئو شکسته شده و توضیحات لازم روی آن داده می‌شود. این موضوع به درک بهتر چگونگی عملکرد آن کمک می‌کند. پس آن را تماشا کنید و کمی بیشتر درباره اینکه چگونه ماشین شما درواقع کار می‌کند، یاد بگیرید.

کلمات کلیدی : پمپ , پمپ بنزین , پمپ سوخت ,

نمونه پروژه های آماده

دریافت آنی
پشتیبانی 24 ساعته
درگاه پرداخت آنلاین
امکان دریافت مجدد
دارای نماد اعتماد