مقالات مهندسی - آموزش نرم افزار - آموزش نرم افزار آباکوس -
راهنمای نرم افزار آباکوس
492+
ارسال شده در جمعه 12 اردیبهشت 1399

با سلام و درود فراوان خدمت همراهان گرامی،در این مقاله آموزشی به برسی و معرفی راهنمای نرم افزار آباکوس میپردازیم،پس با آقای مهندس همراه باشید.

با این که نرم افزار آباکوس نسبت به نرم افزار های دیگر رابط کاربری بسیار جذاب و کاربر پسندی را دارا میباشد با این حال در مواقعی نیاز است تا از یک مرجعی برای راهنمایی این نرم افزار استفاده نمایم.

به همین منظور سیستم راهنمای حساس به متن آباکوس به شما کمک می کند تا اطلاعات مربوطه را به سرعت و سادگی به دست آورید.

استفاده از سیستم راهنمای حساس به متن آباکوس

۱- از نوار منوی اصلی ABAQUS/CAE گزینه Help و سپس On context را انتخاب کنید .با این کار نمایشگر موس به صورت علامت سوال در می آید.


۲-  بر روی یکی از قسمتهای صفحه اصلی کلیک نماید. بعد از وقفه ای کوتاه پنجره ای باز می شود که حاوی اطلاعاتی درباره قسمتی است که انتخاب کرده اید. تقاضاهای بعدی برای راهنمایی، دیگر ایجاد وقفه نمی کند، زیرا سرور در پس زمینه در حال اجراست و آماده ارایه راهنمایی های دیگر در مورد موضوعات مورد نیاز است.

۳- در پایین پنجره Help در بخش Find می توانید هر کلمه ای را که درباره آن به راهنمایی نیاز دارید نوشته و  دکمه Enter را فشار دهید. با این کار تمامی مطالبی که کلمه مورد نظر شما در آنها وجود داشته باشد با تغیر رنگ مشخص میشوند.

۴- در پایین پنجره Help میرویم.در زیر بخش موضوع فهرستی از مواردی که با رنگ آبی و به صورت زیر خط دار نمایش داده شده ان ظاهر میشوند که با کلیک بر روی هر کدام از این موارد بخش مربوط به آن مورد در راهنمای آباکوس نمایش داده می شود.

۵- بر روی یکی از موارد فوق کلیک کنید. یک پنجره اینترنتی ظاهر می شود. نسخه راهنمای ABAQUS/CAE در سمت راس پنجره قابل دسترسی است. در این پنجره بر روی موردی  بروید که انتخاب کرده بودید. فهرستی در بخش سمت چپ صفحه وجود دارد و بخشی نیز برای یافتن موضوع مورد نظر در پایین صفحه قرار دارد.

۶- بر روی یکی از این موارد موجود در فهرست کلیک کنید. بخش سمت راست پنجره برای نشان دادن موردی که انتخاب کرده اید تغییر می کند.

۷-از نوار منوی اصلی با انتخاب گزینه File و سپس Close View از نوار منوی اصلی پنجره Help بسته میشود.

نمونه پروژه های آماده

دریافت آنی
پشتیبانی 24 ساعته
درگاه پرداخت آنلاین
امکان دریافت مجدد
دارای نماد اعتماد